ویزای استارتاپ فرانسه

ویزای استارتاپ فرانسه

ویزای استارت آپ فرانسه مزایای متعدد و تفاوتهای قابل توجهی با ویزاهای استارتاپی کشورهای دیگر دارد. ویزای استارت آپ فرانسه مزایای متعدد و تفاوتهای قابل توجهی با ویزاهای استارتاپی کشورهای دیگر دارد.  
یکی از این مزایا  این است که افرادی که موفق به دریافت این ویزا از کشور فرانسه می شوند اقامت ۴ ساله دارند.
علاوه بر این اجباری به داشتن مدرک زبان فرانسه یا مدرک زبان انگلیسی برای متقاضیان نمی باشد.  لزومی به داشتن مدرک دانشگاهی وجود ندارد و افراد حتی با مدرک زیر دیپلم نیز می توانند در این خصوص اقدام نمایند. البته در صورت نداشتن مدرک دانشگاهی باید اثبات کند که به مدت ۵ سال در خصوص طرح استارتاپی ارائه شده تجربه دارد.
فردی که موفق به دریافت این ویزا می شود به همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال وی نیز اقامت داده می شود. همسر وی اجازه کار در فرانسه را دارد و برای فرزندان شخص امکان تحصیل رایگان در فرانسه فراهم است.
 
مراحل اخذ ویزای استارتاپ فرانسه
متقاضیان در ابتدا باید طرح توجیهی خود را به بخش کارآفرینی و اشتغال اداره اقتصاد ارائه بدهند. این طرح بایستی نوآورانه و مبتکرانه باشد و به تأیید دولت مرکزی، مقامات محلی، نهادهای عمومی یا شرکتهای دولتی برسد .
برای شخص یک راهنما در طول مسیر راه اندازی در نظر گرفته می شود که تا بتواند با شرایط کار در فرانسه آشنا شود.
 
میزان سرمایه اولیه مورد نیاز
ویزای استارت آپ فرانسه در واقع نیازی به داشتن سرمایه اولیه زیادی ندارد. شخص بایستی بتواند هزینه های فرآیند اخذ ویزا را بپردازد  و همچنین توانایی مالی پشتیبانی از هزینه های ابتدایی زندگی خود و همراه خود را داشته باشد. 
شخص باید بتواند سرمایه اولیه اجرای طرح را تامین کند که البته با جذب سرمایه گذار در این کشور بسیاری از هزینه های وی را کاهش پیدا می‌کند.

 بخش‌های دیگر